Kaffesystem
Tango Ace Self, helautomatisk maskin, 1 grupp 602557

Helautomatisk maskin, 1 grupp, 220x40 ml espressokopp/h, 6,5-liters boiler för ånga/kaffe - 1x1,7 kg och 1x1,2 kg bönbehållare, varmt vatten

  • Egenskaper
  • Specifikationer
  • Dokument
  • 1 st helautomatisk maskin med konfigurering för självservering.

  • 6,5 liters ånga/kaffekokare.

  • Automatiskt självrengöringsprogram.

  • I självserveringversionen levereras Tango® ACE med utrymmen för bönbehållare och kaffelåda, men den har inte något ångutlopp eller kaffelåda av säkerhetsskäl. Självserveringversionen Tango® ACE Self är perfekt för användning i alla självserveringsutrymmen

    • Programmering för varmt vatten.

    • Tango® ACE drar både nytta av pålitligheten, användarvänligheten och den exceptionella kaffeextraheringskvaliteten som givit hela Tango®-sortimentet sitt goda rykte.

    • 2 kaffekvarnar (1 x 1,7 kg och 1 x 1,2 kg bönbehållare).

    • LCD-touch skärm.

    • PID (proportional–integral–derivative) Temperaturstyrning: ett exakt styrnings-algoritmsystem som konsekvent ger exakt resultat för bryggningstemperaturen.

    • Säkerhetslås.

Elektricitet
  • Spänning: 400 V/3N ph/50 Hz
  • Effekt, max: 5.2 kW
  • Stickkontakt typ: Kabel utan stickpropp
Hållbarhetsdata
  • Effekt, min: 7.5 Amps
Viktig information
  • Nettovikt: 103 kg
  • Fraktvolym: 0.7 m³
Vatten
  • [NOT TRANSLATED] 5 / 60 °C
CAD Drawings
(177,28 KB)
Produktdatablad
BIM/Revit
(1,43 MB)

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×

Jämför produkter (0/4)