Helautomatisk maskin, 1 grupp, 220x40 ml espressokopp/h, 6,5-liters boiler för ånga/kaffe - 1x1,7 kg bönbehållare, 0,8-1,5 kg behållare för pulver, varmt vatten
- Features
- Specifications
- Documents
Main Features
1 st helautomatisk maskin med konfigurering för självservering.
Kapacitet:Espresso 40 ml: 220 koppar/hLungo 100 ml: 150 koppar/hVarmt vatten: 30 liter/h
6,5 liters ånga/kaffekokare.
Automatiskt självrengöringsprogram.
Självserveringversionen Tango® ACE MT Self är perfekt för användning i alla självserveringsutrymmen med sin självförklarande 7-tums touch skärm i färg.
Den helautomatiska multiproduktmaskinen Tango® ACE MT drar både nytta av pålitligheten, användarvänligheten och den exceptionella kaffeextraheringskvaliteten som givit hela Tango®-sortimentet sitt goda rykte, och den kan dessutom arbeta med pulver så som
Programmering för varmt vatten.
Tango® ACE levereras med bönbehållare, kaffebehållare och kaffesumplåda. Av säkerhetssskäl saknas ångutlopp och låda för bryggmalt kaffe.
Construction
1 x 1,7 kg bönbehållare och kaffekvarn + (0,8 vid 1,5) kg behållare för pulver.
LCD-touch skärm.
Säkerhetslås.
PID (proportional–integral–derivative) Temperaturstyrning: ett exakt styrnings-algoritmsystem som konsekvent ger exakt resultat för bryggningstemperaturen.
Elektricitet
- Spänning: 400 V/3N ph/50 Hz
- Effekt, max: 5.2 kW
- Stickkontakt typ: Kabel utan stickpropp
Hållbarhetsdata
- Effekt, min: 7.5 Amps
Viktig information
- Nettovikt: 91 kg
- Fraktvolym: 0.7 m³
Vatten
- [NOT TRANSLATED] 5 / 60 °C
